Atklājot aktīvo tūrisma sezonu, 17. maijā notiks publiskie braucieni-ekskursijas uz Nāves salu. Brauciena dalībnieki varēs nokļūt uz salas un doties ekskursijā kopā ar gidu.
Braucieni-ekskursijas notiks sadarbībā ar uzņēmumu “SUP Daugmale”. Tie paredzēti trīs laikos – plkst. 11.00, 13.00 un 15.00. Izbraukšana no atpūtas vietas “Ķīķerītis” Daugmales pagastā.
Uz salas būs iespēja doties aptuveni stundu garā ekskursijā un apskatīt tur esošās nozīmīgākās vietas – Nāves salas pieminekli, 7 nezināmo karavīru kapu, ierakumus un Latvju saules šūpoles.
Lai piedalītos braucienā, nepieciešams iepriekš pieteikties, aizpildot online ANKETU.
Brauciena-ekskursijas izmaksas:
pieaugušajiem un bērniem no 14 gadu vecuma – 15,00 eur,
bērniem 8-13 gadu vecumam – 7,00 eur,
bērniem līdz 7 gadu vecumam – bez maksas.
Cenā iekļauts brauciens ar laivu uz un no salas, laivas kapteiņa pakalpojumi, drošības aprīkojums un gida pakalpojumi.
17. maijā būs atvērts Daugmales pamatskolas muzejs no plkst. 11.00-15.00, kurā var vairāk uzzināt par Daugmales vēsturi, Nāves salu un nozīmīgām personībām. Daugmales pamatskolas muzejs atrodas Daugmales pamatskolas ēkā (“Skola”, Daugmales pagasts, Ķekavas novads).
Nāves salas vēsture ir smaga. No 1916. gada aprīļa līdz septembrim šeit norisinājās kaujas, kurās kopumā visa I Pasaules kara laikā krita apmēram 1000 Krievijas armijas karavīru, no kuriem 145 bija latviešu strēlnieki. Tolaik šeit bija pussala 3 km garumā un 1,5 km platumā Daugavas kreisajā krastā, kas oficiāli tika saukti par Ikšķiles priekštilta nocietinājumiem, un tās teritorija ar nelielo Līves muižu atradās Kurzemes guberņas sastāvā. Karavīri šo placdarmu nodēvēja par Nāves salu, jo katru dienu šeit krita vai tika ievainots kāds no nocietinājumu aizstāvjiem. 1916. gadā Vācijas armija šeit masveidā izmantoja indīgo gāzi iprītu, kas bija pirmais indīgo gāzu uzbrukums Rīgas frontē. Patlaban Nāves sala vairs nav pussala, bet ir sala, tādēļ nokļūšana uz tās iespējama tikai ar laivu, plostu vai kādu citu ūdenstransporta līdzekli.