Ķekavas novada muzeji piedāvā lieliskas izglītojošas programmas skolēniem. Skolēniem ir iespēja uzzināt vairāk par Ķekavas novada vēsturi, izzināt muzeju un uzzināt daudz jauna.
Baldones muzejā šobrīd ir pieejamas 3 izglītojošās nodarbības:
Vāveres ritenī (pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem)
Nodarbība uz izstādes “Maza bija, bet ražena: Baldones simbols – vāvere” laiku līdz 2024. gada 23. martam. Šī izglītojoši izklaidējošā nodarbība veicina bērnos interesi par vāveri kā dzīvnieku, kā arī izpratni par to, ko nozīmē simbols un kā tas radies. Nodarbības gaitā bērni iepazīstas ar konkrēto Baldones muzeja izstādi un tās galveno varoni – vāveri, atbild uz izzinošiem jautājumiem par vāveri kā vienu no Latvijā mītošajiem zīdītājiem, iesaistās tādās radošās aktivitātēs, kā rotaļa, dziedāšana un papīra vāveres izgatavošana, turklāt mācās palīdzēt, uzklausīt un dalīties ar citiem.
Kas ir muzejs? ( sākumskolas un pamatskolas vecuma bērniem)
Izglītojoša nodarbība, kas piedāvā skolēniem uzzināt vairāk par muzeja mērķi, funkcijām un ikdienu, lai veicinātu izpratni par muzeja kā izglītojošas iestādes lomu sabiedrībā un vēsturisko vērtību saglabāšanā.
Dzīve kūrortā (pamatskolas un vidusskolas vecuma bērniem)
Rada skolēnos interesi par Latvijas kūrortiem, tajos esošajām dabas bagātībām, kā arī izpratni par to nozīmi cilvēku veselības uzlabošanā un sabiedriskās dzīves attīstībā. Nodarbības gaitā skolēni iepazīstas ar Baldones muzeja pastāvīgo ekspozīciju un Baldones kūrorta vēsturi un pēc tam cenšas rast atbildes uz jautājumiem, pildot sagatavotos uzdevumus.
Nodarbību cena:
Ieejas maksa muzejā (izglītojošās nodarbības Baldones muzejā ir bez papildus samaksas).
Baldones muzeja kontakti:
tālr. +371 25461567
e-pasts: baldones.muzejs@kekava.lv
Ķekavas novadpētniecības muzejā šobrīd ir pieejamas 16 izglītojošās nodarbības:
Izkrāso pasaku! (Sākumskola 1. – 4. klase) ~ 40 min.
Nodarbības laikā skolēni iepazīstas ar senajiem darba rīkiem un lauku darbiem, izmantojot mūsu novadnieka un mākslinieka Edgara Ozoliņa ilustrētās latviešu tautas pasakas.
Ķekavas novada 5 stāsti (1. – 6. klase) ~ 40 min.
Nodarbība Ķekavas novadpētniecības muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā, kura atspoguļo 20. gs. vēsturiskos notikumus un novadnieku likteņus. Tie ir stāsti par strēlnieku cīņām Nāves salā, par kolhozu un padomju laikiem, par Atmodas laiku, par Baltijas ceļu un barikādēm un to, ko glabā pūra lāde. Nodarbības laikā, izmantojot eksponēto priekšmetu kartītes, skolēni izzina Ķekavas novada vēsturi un veic uzdevumus darba lapās.
Kas? Kur? Kad? Ķekavas novadā (1. – 6. klase) ~ 40 min.
Nodarbības laikā skolēni iepazīs Ķekavas novada administratīvo teritoriju, ģērboņus un kultūrvēsturiskos objektus, meklēs to atrašanos uz kartes, papildinās savas zināšanas ar faktiem un vēstures notikumiem.
Kā mainās lietas? (1. – 9. klase) ~ 40 min.
Nodarbības laikā skolēni iepazīstas ar dažādiem muzeja krājuma priekšmetiem, lai salīdzinātu, kā laikam ritot, ir mainījies to pielietojums un vizuālais izskats mūsdienās.
Zemgaļi un lībieši Ķekavas novadā. Dzīve pilskalnā (1. – 9. klase) ~ 2 x 40 min.
Nodarbības laikā skolēni iejūtas arheologu lomā un pēta dzīvi pilskalnā. Programma piedāvā atraktīvi izzināt Ķekavas novada senvēsturi, izmantojot izstādes par lībiešiem un zemgaļiem Ķekavas novadā materiālus, kur attēlotas senlietas, atrastas arheoloģiskos izrakumos un glabājas LNVM krājumā.
Lāčplēša kara ordenis (1. – 9. klase) ~ 40 min.
Nodarbībā skolēniem tiek veidota izpratne par cilvēka vērtībām – drosmi, varonību, dzimtenes mīlestību, patriotismu. Tiek pārrunāti Neatkarības kara notikumi Ķekavas novadā.
Muzeja detektīvs (1. – 9. klase) ~ 40 min.
Atraktīvā veidā skolēni iepazīst visas trīs muzeja pastāvīgās ekspozīcijas un tematisko izstādi. Skolēniem tiek iedotas bildītes, kurās redzami fragmenti no eksponētajiem priekšmetiem. Nodarbības laikā jāmeklē, jāatrod un jāizzina.
Garlībs Merķelis un latvieši (5. – 9. klase) ~ 40 min.
Nodarbībā skolēni iepazīs vienu no spilgtākajiem Apgaismības ideju pārstāvjiem Baltijā – rakstnieku un publicistu Garlību Merķeli, novērtē G. Merķeļa devumu latviešu literatūras un sabiedriskās domas attīstībā! Kā arī iejūtas publicista lomā.
Vēstures avoti muzejā (7. – 9. klase) ~ 40 min.
Nodarbības laikā skolēni iepazīst Ķekavas novadpētniecības muzeju kā dažādu vēstures avotu krātuvi, noskaidro, kā tie tiek glabāti un izmantoti.
Kas ir muzejs? (1. – 12. klase) ~ 40 min.
Nodarbība dod iespēju atrast atbildes uz jautājumiem: Kas ir muzejs? Kā priekšmets nonāk muzeja krātuvē un pēc tam izstādē? Programmas dalībnieki iepazīstas ar muzeja ekspozīcijām un izstādēm, kā arī ar muzeja krātuvi.
Iepazīsti karikatūru kā mākslas žanru! (1. – 12. klase) ~ 40 min.
Nodarbības gaitā skolēni iepazīs karikatūrai raksturīgos izteiksmes līdzekļus, to lietojumu ideju un satura atklāsmē, kā arī izpildīs radošu uzdevumu, kura tapšanā iedvesmosies no redzētā filmiņās, plakātā un karikatūristu zīmējumos. Nodarbība iekļauta “Skolas somas” projektā.
Skolēnu un jauniešu organizācijas (1. – 12. klase) ~ 40 min.
Nodarbības laikā skolēni iepazīst dažādas skolēnu un jauniešu organizācijas Latvijā un Ķekavas novadā, kas pastāvējušas jau 20. gs. sākumā un padomju laikos, to darbības virzienus, atšķirīgo un kopīgo.
No rakstu zīmēm līdz valsts simboliem (1. – 12. klase) ~ 40 min.
Programmas ietvaros skolēni iepazīstas ar senām rakstu zīmēm un simboliem, kas redzami uz muzeja priekšmetiem, kā arī ar ģerboņu veidošanās vēsturi un analizē sava pagasta, novada un valsts simboliku.
Barikādes (1. – 12. klase) ~ 40 min.
Nodarbības laikā skolēni izprot Barikāžu laika notikumus. Šī nodarbība tiek piedāvāta katru gadu, bet mainīgs ir izpildījums.
Latviešu strēlnieku cīņas Ķekavas novadā (7. – 12. klase) ~ 40 min.
Izmantojot Pirmā pasaules kara notikumu aprakstu fragmentus, kauju shēmas un kartes, skolēni noskaidro strēlnieku cīņu vietas novadā un izzina notikumus Nāves salā.
Baroks un klasicisms arhitektūrā (10. – 12. klase) ~ 40 min.
Nodarbībā skolēni iepazīst Kristofa Hāberlanda projektēto Doles-Ķekavas un Katlakalna baznīcu arhitektūru, stilu iezīmes, kā arī kristietības simbolus.
Nodarbību cena:
Muzejpedagoģiskās nodarbības maksa 10,00 eur/grupai
Nodarbības pieteikt pa tālruni +371 25736700