Brauc uz Ķekavas novadu ar sabiedrisko transportu: BALOŽI!

Turpinām rakstu sēriju “Brauc uz Ķekavas novadu ar sabiedrisko transportu!”, kur vairākās rakstu sērijās iepazīstināsim ar vietām, kur no Rīgas ērti nokļūt ar sabiedrisko transportu. Šodien otrais raksts – BALOŽI.

Lai nokļūtu Baložos jābrauc ar Rīgas Satiksmes autobusu Abrenes iela-Baloži (nr. 23). Autobuss kursē no Abrenes ielas un pieturas tam ir Elizabetes ielā (pretī viesnīcai Mercure Rīga), 13.janvāra ielā (pretī Rīgas Starptautiskajai autoostai). Biļetes var iegādāties biļešu automātos, biļešu tirdzniecības vietās  vai aplikācijās mobilly.lv, Rīgas Satiksme, Narvesen. Biļetes cena ir 1,50 eur vienā virzienā.

Autobusu kursēšanas grafiku var apskatīt ŠEIT.

Braucot ar autobusu Abrenes iela-Baloži (nr. 23) vislabāk braukt līdz maršruta pieturai “Skola”. Brauciens no Rīgas līdz Baložiem ilgst aptuveni 20 min.

Izkāpjot pieturā “Skola”, tālāk dodies pa Skolas ielu līdz Baložu pilsētas skvēram (Skolas iela 4). Šeit atradīsi strūklaku “Varde”, kas uzstādīta 2009. gadā par godu pilsētas jubilejai. Turpat Baložu pilsētas kultūras nams, kas savu darbu sāka 1961. gadā.

Tālāk pa Skolas ielu dodies līdz Bērzu ielai un pa Bērzu ielu virzies līdz pat Dārzu ielai 14A. Nenobīsties, kad beidzas asfalts un droši ej vēl uz priekšu līdz nonāksi pie Baložu kūdras bānīša sliedēm.

Bānītis šeit kursēja no 20.gs. 40. gadu vidus līdz aptuveni 2005. gadam. Šobrīd no sliedēm maz kas saglabājies, bet bānīša veco ceļu ieskauj skaista bērzu aleja, kas īpaši skaista rudeņos.

Kūdras bānītis šeit nekursē katru dienu, bet noteiktos datumos un laikos. Vairāk informācijas par bānīša eskursijām vari uzzināt ŠEIT.

Pēc pastaigas pa gleznaino bērzu aleju, dodies atpakaļ centra virzienā pa Bērzu ielu. Ielas galā redzēsi lielu ēku – tā ir konditorejas fabrika “Mario”, bet uz paša ielas stūra iekārtota kafejnīca “Būt Cafē”, kur var izdzert kādu tasi kafijas kopā ar kādu gardu kūku.

Tālāk atpakaļ pa Jaunatnes ielu līdz Skolas ielai un atpakaļ uz Rīgas ielas – galvenās Baložu ielas. Pa Rīgas ielu tālāk dodies līdz Ezera ielai.

Ejot pa Rīgas ielu, kreisajā pusē pievērs uzmanību dzeltenām ēkām ar kolonnām. Šīs ēkas būvētas 20.gs.50.gados un tiek dēvētas par Staļina laika apbūvi. Tas ir viens no unikālākajiem šāda veida apbūves kompleksiem Latvijā.

Kad nonāksi līdz Ezera ielai dodies pa to taisni uz priekšu līdz nonāksi līdz Titurgas ezeram.

Ezers savieno divas Baložu pilsētas daļas – Titurgu un Baložus. Pie ezera uzstādītas laipas, iekārtota piknika vieta un bērnu rotaļu laukumiņš.

Gar ezera labo krastu pa nelielu taciņu var aiziet otrā ezera pusē, kas atrodas Titurgā. Tālāk pa Titurgas ielu nonāksi Titurgas centrā, kur atrodas Baložu pagasta pārvaldes ēka, kafejnīcas un veikali.

Atgriezties Rīgā vari no pieturas “Meža iela” vai “Sūkņu stacija”.

Kopumā maršruts būs ap 7 km garš un tas būs ideāls vienas dienas izbraucienam, bet, ja vēlies Baložos pavadīt ilgāku laiku, tad vari apmesties kādā no Baložu nakstmītnēm:
* Viesu nams “100% atpūta” –  40 min attālumā no centra
* Viesu nams “365 brīvdienas” –  40 min attālumā no centra

Paēst var:

* Kafejnīca “Maxi Pizza”, Uzvaras prospekts 11

* Kafejnīca “Titurgas stāsti”, Uzvaras prospekts 1c

* Kafejnīca “Picu paradīze”, Lakstīgalu iela 3

* Grilbārs “MeatMe”, Uzvaras prospekts 11

Veikali:

Uz Rīgas ielas atrodas vairāki veikali – Mego, Tops, Uzvaras prospektā veikals Malejas.

Ko vēl var darīt?

* ProPark disku golfs

* Pump track trase